Dlaczego skaterzy noszą Vansy?

Wytrzymała konstrukcja i unikalne podeszwy sprawiły, że Vansy stały się popularne od najwcześniejszych dni jazdy na deskorolce. Idealne połączenie przyczepności, wygody i trwałości zapewnia skaterom kontrolę i pewność jazdy bez utraty „wyczucia” deski. 

W ciągu ostatnich pięciu dziesięcioleci Vans został pionierem w dziedzinie designu i wzornictwa skierowanego dla skaterów. Wytrzymały, wzmocniony materiał i zamszowe cholewki zapewniają odporność na tarcie, a wyściełane kołnierze i wysoka konstrukcja zapewniają ochronę odsłoniętym kostkom. 

Doskonała trwała jakość wykonania, świetny design i klasyczna sylwetka butów głęboko zakorzeniły buty Vans w kulturze skateboardowej. Inwestycje w długoterminowe partnerstwa i eventy rozwinęły intensywne relacje, które nadal koncentrują się wokół produktu, dzięki któremu wszystko się zaczęło - wspaniałych butów na deskę i na co dzień.

 

Skater wearing Vans

 

Co sprawia, że buty do jazdy na deskorolce się wyróżniają?  

Buty do jazdy na desce zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach deskorolkarzy, zapewniając im przyczepność i trwałość. Odpowiednie przyleganie między butem a deską jest niezbędne do utrzymania kontroli, co umożliwia specjalny bieżnik i szeroka podeszwa. Materiał jest dobrany tak, by poradzić sobie z eksploatacją przez wiele godzin treningu. 

Połączenie funkcjonalności i stylu to właśnie to, co sprawia, że buty skaterskie to buty skaterskie. Idealny but wykonany jest by zapewnić odpowiednią ochronę i radzić sobie w nadzwyczajnych sytuacjach. Płaska podeszwa ze wsparciem łuku stopy umożliwia deskorolkowcom zachowanie kontroli nad deską podczas najbardziej wymagających trików. Wzmocnione nakładki na palce i wyściełane pięty zapewniają dodatkową asekurację stopom, a gumowa podeszwa zwiększa amortyzację, zapewniając wygodę. To idealne połączenie jest przedstawione w modelach Chima Pro 2 i Rowan Pros.

 

Jaki materiał najlepiej sprawdzi się dla butów do jazdy na deskorolce?

Materiały użyte do produkcji butów do skateboardingu są dobierane w oparciu o funkcjonalność, wytrzymałość i styl. Buty na deskę mogą być wykonane ze skóry lub materiału tekstylnego. Zamsz zapewnia wytrzymałość i trwałość, a materiał - lekkość i wentylację.

 

Skater wearing Vans

 

Zamsz to skóra o szorstkiej powierzchni, wykonany z miękkich części skóry zwierzęcej. Wystarczająco trwały, by wytrzymać ścieranie, skórzany but rozciągnie się i zmiękczy, by ostatecznie zapewnić wygodne dopasowanie wokół stopy. Klasyczna materiałowa wersja jest za to uniwersalna i stanowi lekką, wygodną alternatywę modelu skórzanego, sprawdź Vans Checkerboard Classic Slip-on lub model Ave Pro. Kluczowe elementy buta,  które są najbardziej narażone na uszkodzenia, jak palce czy zgięcie na przodzie tenisówek, najczęściej wzmocnione są skórzanymi łatami.

 

Skate stickets on signpost

 

Które buty do jazdy na deskorolce są najtrwalsze?

Wytrzymały but do skateboardingu, taki jak Vans Old Skool Pro, ma mocną podeszwę, która sprawdzi się zarówno na ulicę jak i na deskę, a co najważniejsze - nie rozpadnie się. Górna część buta ma za zadanie radzić sobie z zadrapaniami oraz przetarciami i się nie rozpruć. Jakość wykonania ma kluczowe znaczenie przy wyborze obuwia na dłuższy okres.

Najważniejsze punkty podparcia w butach do skateboardingu powinny być wykonane z wytrzymałej skóry lub wzmocnionego materiału. Podwójne lub potrójne szwy zapewnią brak słabych punktów w częściach zewnętrznych, które mogłyby obniżyć wydajność lub bezpieczeństwo. Wysokiej jakości gumowe podeszwy powinny być sztywne, by nawet po żywiołowym treningu pozostały płaskie i pomimo intensywnego tarcia - nie powstały dziury. Konstrukcja z szerokim językiem pomaga ustabilizować but i zminimalizować poślizg w akcji.

 

Skater wearing Vans

Related Content