Fundacja Checkerboard Fund została założona w 2019 roku, aby zapewnić wsparcie pieniężne organizacjom non-profit działającym na rzecz budowy bardziej sprawiedliwego i integracyjnego społeczeństwa.

Zajmujemy się przede wszystkim finansowaniem organizacji działających na rzecz równości, wspierania zdrowia psychicznego i umożliwienia każdemu wykorzystania kreatywności w celu odkrywania siebie.

Kreatywność to podstawa. To nić, która nas łączy i pomaga dochodzić do samopoznania i postępu. Wymaga serca, ciekawości, bezwzględnej autentyczności, udziału we wspólnocie i pomysłowości, a także podjęcia ryzyka i sięgnięcia po nasze najbardziej autentyczne ja.

Nasza marka wywodzi się z kultury młodzieżowej i dla niej istnieje. Właśnie dla skaterów, surferów, muzyków i artystów, którzy robią wszystko po swojemu. Nie byłoby to możliwe bez kreatywności. Potencjał do twórczości jest w nas wszystkich, ale szanse nie są rozdzielane równo. Wszyscy w firmie Vans wierzymy, że kreatywność nie powinna być przywilejem ani czymś stawianym na ostatnim miejscu. Najbardziej Off The Wall jest być sobą.

NASI PARTNERZY

 • Sisterhood

  SISTERHOOD

  Sisterhood - Toruje drogę dla pewnych siebie pionierek. Poprzez swoje projekty o realnym wpływie społecznym młodzież projektuje rozwiązania dla dotyczących jej kwestii genderowych, społecznych i humanitarnych. Młodzi ludzie chcą tworzyć przyszłość, w której wszystkie dziewczęta i osoby o różnorodnej tożsamości płciowej mogą się rozwijać.

 • Where Love is Illegal

  WHERE LOVE IS ILLEGAL

  Where Love is Illegal - To kampania, w ramach której przedstawiamy historie dyskryminacji i przeciwstawianiu się jej przez osoby LGBTQI+ z całego świata. Poprzez specjalną platformę komunikacji projekt Where Love is Illegal wzmacnia głos społeczności queer, inspirując wspólne działania, zmieniając obiegowe opinie i wpływając na dostosowanie obowiązujących rozwiązań prawnych.

 • Surf Ghana

  SURF GHANA

  Surf Ghana - Kolektyw Surf Ghana to platforma społeczna i organizacja non-profit założona w 2016 roku, której celem jest wykorzystanie sportów uprawianych na deskach jako siły napędowej dla edukacji, włączenia społecznego i wzmocnienia pozycji młodzieży, jak również do organizacji wydarzeń i tworzenia infrastruktury sportowej. Organizacja Surf Ghana otwarła w grudniu 2021 roku Freedom Skatepark – centrum rekreacyjne skupiające się na kulturze skejterskiej i położone w sercu Akry – stolicy kraju. Wraz z Surf House kolektyw pragnie tworzyć zrównoważoną społeczność surferską, zapewnić bezpieczną przestrzeń dla lokalnych sportowców i inspirować młodzież w Busua.

 • Share a bike - Share a smile

  SHARE A BIKE SHARE A SMILE

  Share a bike - Share a smile - a smile to BMX-owa organizacja pozarządowa, która zbiera i przekazuje rowery oraz części rowerowe riderom w krajach rozwijających się. Organizacja wspiera inicjatywy edukacyjne, których celem jest niesienie uśmiechu, zapobieganie wykluczeniu społecznemu i pomoc w rozwoju sceny BMX na całym świecie.

 • Ben Raemers

  BEN RAEMERS

  Ben Raemers - The Ben Raemers Foundation walczy ze stygmatyzacją i tabuizacją, które towarzyszą kwestiom zdrowia psychicznego i samobójstw, oferując szkolenia i szerząc świadomość tego problemu w środowisku pasjonatów skateboardingu. Opracowujemy i realizujemy projekt pilotażowy we współpracy z National Counselling and Psychotherapy Society (NCPS). W ramach tej inicjatywy stworzyliśmy moduł szkoleniowy dla zarejestrowanych praktyków NCPS, który pozwala zrozumieć niektóre złożoności związane ze zdrowiem psychicznym w społeczności skejterskiej. Po ukończeniu szkolenia praktycy trafiają do naszej bazy danych, aby móc zapewniać odpowiednią, podpartą solidną wiedzą formę poradnictwa. Oferujemy również kurs bezpłatnego doradztwa u osób z listy praktyków dla nawet trzydziestu skejterów i skejterek, którzy zgłosili się za naszym pośrednictwem. W ten sposób przełamujemy bariery związane ze zgłaszaniem się po pomoc, redukując obawy o to, że opiekunowie nie zrozumieją przychodzących do nich osób. Skejterzy wiedzą, gdzie się zgłosić i nie muszą przejmować się kwestiami finansowymi. Mamy również nadzieję wykorzystać projekt jako okazję do nauki i rozszerzyć plan przyszłego rozwoju w zakresie wspierania ludzi w dostępie do poradnictwa.

 • Skateistan

  SKATEISTAN

  Skateistan - Skateistan to wielokrotnie nagradzana organizacja non profit, która wspiera dzieci poprzez jazdę na deskorolce i edukację. Połączenie jazdy na desce z nauką opartą na sztuce daje dzieciom możliwość wykształcenia umiejętności liderskich, które mogą wykorzystać do budowania lepszego społeczeństwa. Organizacja koncentruje się na grupach, które często są wykluczone z możliwości uprawiania sportu i dostępu do edukacji, zwłaszcza na dziewczętach, dzieciach przesiedlonych, niepełnosprawnych i pochodzących ze środowisk o niskich dochodach. Organizacja zapewnia bezpieczną przestrzeń do zabawy i nauki przydatnych umiejętności, budowania pewności siebie i przełamywania społecznych barier poprzez tworzenie nowych przyjaźni.