Fundacja Checkerboard Fund została założona w 2019 roku, aby zapewnić wsparcie pieniężne organizacjom non-profit działającym na rzecz budowy bardziej sprawiedliwego i integracyjnego społeczeństwa.

Zajmujemy się przede wszystkim finansowaniem organizacji działających na rzecz równości, wspierania zdrowia psychicznego i umożliwienia każdemu wykorzystania kreatywności w celu odkrywania siebie.

Kreatywność to podstawa. To nić, która nas łączy i pomaga dochodzić do samopoznania i postępu. Wymaga serca, ciekawości, bezwzględnej autentyczności, udziału we wspólnocie i pomysłowości, a także podjęcia ryzyka i sięgnięcia po nasze najbardziej autentyczne ja.

Nasza marka wywodzi się z kultury młodzieżowej i dla niej istnieje. Właśnie dla skaterów, surferów, muzyków i artystów, którzy robią wszystko po swojemu. Nie byłoby to możliwe bez kreatywności. Potencjał do twórczości jest w nas wszystkich, ale szanse nie są rozdzielane równo. Wszyscy w firmie Vans wierzymy, że kreatywność nie powinna być przywilejem ani czymś stawianym na ostatnim miejscu. Najbardziej Off The Wall jest być sobą.

NASI PARTNERZY

 • Sisterhood

  SISTERHOOD

  Sisterhood - Toruje drogę dla pewnych siebie pionierek. Poprzez swoje projekty o realnym wpływie społecznym młodzież projektuje rozwiązania dla dotyczących jej kwestii genderowych, społecznych i humanitarnych. Młodzi ludzie chcą tworzyć przyszłość, w której wszystkie dziewczęta i osoby o różnorodnej tożsamości płciowej mogą się rozwijać.

 • Where Love is Illegal

  WHERE LOVE IS ILLEGAL

  Where Love is Illegal - To kampania, w ramach której przedstawiamy historie dyskryminacji i przeciwstawianiu się jej przez osoby LGBTQI+ z całego świata. Poprzez specjalną platformę komunikacji projekt Where Love is Illegal wzmacnia głos społeczności queer, inspirując wspólne działania, zmieniając obiegowe opinie i wpływając na dostosowanie obowiązujących rozwiązań prawnych.

 • Surf Ghana

  SURF GHANA

  Surf Ghana - Kolektyw Surf Ghana to platforma społeczna i organizacja non-profit założona w 2016 roku, której celem jest wykorzystanie sportów uprawianych na deskach jako siły napędowej dla edukacji, włączenia społecznego i wzmocnienia pozycji młodzieży, jak również do organizacji wydarzeń i tworzenia infrastruktury sportowej. Organizacja Surf Ghana otwarła w grudniu 2021 roku Freedom Skatepark – centrum rekreacyjne skupiające się na kulturze skejterskiej i położone w sercu Akry – stolicy kraju. Wraz z Surf House kolektyw pragnie tworzyć zrównoważoną społeczność surferską, zapewnić bezpieczną przestrzeń dla lokalnych sportowców i inspirować młodzież w Busua.

 • Share a bike - Share a smile

  SHARE A BIKE SHARE A SMILE

  Share a bike - Share a smile - a smile to BMX-owa organizacja pozarządowa, która zbiera i przekazuje rowery oraz części rowerowe riderom w krajach rozwijających się. Organizacja wspiera inicjatywy edukacyjne, których celem jest niesienie uśmiechu, zapobieganie wykluczeniu społecznemu i pomoc w rozwoju sceny BMX na całym świecie.