Best skate parks in Europe from Vans

Najlepsze skateparki w Europie

Przez co można uznać skatepark za dobry? Nie chodzi tylko o jakość wykonania, rozmiar rampy czy kształt szyn. Jednym z najważniejszych czynników okazuję się tak zwany ‘czynnik X’ - to dzięki któremu wiesz, że jesteś w miejscu, gdzie rozumie się kulturę jazdy na deskorolce. W Europie skateparki cieszą się niezwykłą popularnością - odkryj nasze ulubione miejsca już dzisiaj!

Le Bowl Skatepark, Marsylia, Francja

Na wyjątkowość Le Bowl składa się świetna, nadmorska lokalizacja skateparku, głębokie misy i różnorodność vert ramp ozdobionych artystycznym graffiti. Co więcej, słoneczny klimat Marsylii sprawia, że Le Bowl przyciąga deskorolkarzy z całego świata! Spędź trochę czasu trenując lub obserwując najlepszych skateboarderów wykonujących efektowne triki, po czym zanurz stopy w basenie morza Śródziemnego, by następnie powrócić na betonową nawierzchnię i doskonalić swoje umiejętności. 

Wejście do parku jest darmowe, a park oświetlony przez całą noc! W ciągu ostatnich 25 lat Le Bowl gościł światowej klasy imprezy, takie jak Quiksilver Bowlrider i Orange Massilia Freestyle Cup, więc jeśli planujesz pojeździć - polecamy sprawdzić harmonogram wydarzeń.

 

Best skate parks in Europe from Vans

 

Skatehalle, Berlin, Niemcy

Nie trzeba martwić się pogodą, bo to największy kryty skatepark w Berlinie - Skatehalle. Pełen vert ramp wewnątrz budynku oraz betonowych mis na zewnątrz, Skatehalle ma coś dla każdego fana sportów ekstremalnych. Przez większość dni park jest czynny od 14:00 wyłącznie dla deskorolkarzy, z wyjątkiem soboty po godzinie 17:00 - kiedy to miejsce dzielą miłośnicy deskorolek i BMX-ów.

Skatehalle jest jednym z najlepiej zorganizowanych parków w Berlinie, wyposażony w misy i mini rampy, liczący 400m² oraz 1200m² płaskiego obszaru do jazdy. Słynie również z posiadania największej half-pipe w Niemczech.

 

Best skate parks in Europe from Vans

 

Skate Plaza, Stoke, Wielka Brytania

Jako jeden ze skateparków finansowanych ze środków publicznych, Stoke Plaza stanowi ogromny krok naprzód - godny samego Danny’ego Way’a. Jego główną część stanowi plac o kształcie przypominającym Sokół Millennium, usiany gustownie rampami, flat bankami, poręczami i wyskoczniami.  

Nawiasem mówiąc, pobliskie miasto Leek ma szansę otrzymać około 200 000 funtów na budowę konkurencyjnego skateparku w okolicy, co w najbliższej przyszłości może uczynić Staffordshire rajem dla deskorolkarzy. Tego miejsca nie możesz przegapić!

 

Best skate parks in Europe from Vans

 

Ladybird Skatepark, Tilburg, Netherlands

In the south of the Netherlands, 10km from the Belgian border, the next generation of world-class skateboarders is training at Ladybird Skatepark. It’s an indoor park that almost feels like it’s outdoors thanks to a skylit main plaza. Take one look at the smooth runs and see how long you can resist the ramps, quarterpipes and hubbas. 

You can also take time out in the adjoining café where you can meet other skateboarders. There’s a real community feel to Ladybird, but it’s still a serious park, hosting regular tournaments and pro training sessions for all ages.

 

Best skate parks in Europe from Vans

 

Elbo Skatepark, Bolonia, Włochy

Ci szczęściarze z Bolonii dysponują jedną z najbardziej imponujących mis w Europie! Elbo Skatepark to marzenie miłośników ekscytujących prędkości. Misternie przekształcony układ misy z 1,8-metrowymi wzniesieniami tworzy swoisty tunel do testowania włoskiej grawitacji.

Elbo Skatepark to prawdziwy dowód na ambicje mieszkańców i projektantów. Miejsce przyciąga deskorolkarzy z całej okolicy, a Ci spędzają nieprzerwanie wiele godzin carvingując i grindując po rozległej powierzchni gładkiego betonu.

 

Best skate parks in Europe from Vans - Elbo skatepark

 

Rubén Alcántara Skatepark, Malaga, Hiszpania

Choć w Maladze mnóstwo jest przyzwoitych lokalnych skate parków, główną atrakcję stanowi park Rubén Alcántara w północno-zachodniej części miasta. Nazwany na cześć jednego z najsłynniejszych hiszpańskich BMX-owców, łatwo skojarzyć, że jest to park mieszanego użytku. Mimo to znaczną część odwiedzających stanowią skateboarderzy, ale miejsca wystarczy dla wszystkich.

Nie musisz mówić po hiszpańsku, by docenić ekscytujące krzywizny tego potężnego parku, wyposażonego w rozległą misę, half-pipes, vert rampy i kultowy falisty kształt, który rzuca wyzwanie zarówno wyobraźni, jak i Twoim umiejętnościom.

 

Best skate parks in Europe from Vans - Ruben Alcantara Skatepark

 

Ave/Park, Warszawa, Polska

To w Polsce powstała firma Techramps, która projektuje i buduje skateparki, z imponującą listą realizacji na koncie. Jedną z nich jest Ave/Park w Warszawie, kryty skatepark, który koniecznie musisz odwiedzić podczas pobytu w stolicy. 

Ave/park wyposażony jest w profesjonalnie wykonane rampy drewniane, rampy vert, half i quarter-pipes oraz powierzchnie do grindingu, wszystko o powierzchni ponad 500m². Jest nawet basen z gąbkami, w którym można bezboleśnie ćwiczyć różnorodne triki. Ave/Park jest świetnym miejscem docelowym, posiada własną kawiarnię i oferuje wiele atrakcji, w tym gry wideo, czy finger skateboarding. Dzięki zapewnionej wypożyczalni deskorolek możesz odwiedzić skatepark bez własnego sprzętu!

 

Best skate parks in Europe from Vans - Ave/Park, Warsaw

 

Scena skateboardingu w Europie przeżywa rozkwit, a entuzjastyczne przyjęcie spotyka się z gwałtownym wzrostem liczby profesjonalnych, prywatnych i publicznych skateparków. To zaledwie ułamek doskonałych parków rozrzuconych po całym kontynencie. Na co jeszcze czekasz?