stretching_vans_shoes

Jak rozciągnąć buty materiałowe

Jest  wiele powodów, dla których możesz chcieć rozciągnąć materiałowe buty; od zwyczajnego rozchodzenia po dostosowanie zbyt ciasnej pary. Wszyscy przez to przechodziliśmy - przymierzasz buty w sklepie i pasują idealnie, ale kiedy nosisz je po raz pierwszy, obcierają i bolą cię stopy.

W tym przewodniku przedstawiamy kilka najprostszych sposobów na idealne dopasowanie nowych materiałowych butów, niezależnie od tego, czy jest to para naszych charakterystycznych Old Skools, czy nasze kultowe Slip-Ony.

stretching_your_vans

 

Najlepsze wskazówki dotyczące rozciągania materiałowych butów

Grube skarpety

Pierwszą i być może najwygodniejszą metodą rozciągania butów płóciennych jest założenie grubych skarpet. Możesz je nosić z płóciennymi butami, aby powoli rozciągać materiał, nie raniąc stóp.

 1. Znajdź parę skarpet zimowych i załóż je do nowych materiałowych butów

 2. Zawiąż sznurowadła jak zazwyczaj, upewniając się, że nie są zbyt ciasne

 3. Noś buty w domu przez kilka godzin i powtórz proces w razie potrzeby

Ta metoda to świetny sposób na powolne i stopniowe rozciąganie materiałowych butów, aby upewnić się, że zostały wystarczająco rozluźnione. Nie chcesz ich nadmiernie rozciągnąć i sprawić, że buty będą zbyt obszerne.

Wypychanie

Innym sposobem na rozciągnięcie płóciennych butów jest ich wypchanie, szczególnie jeśli nowe są za ciasne w palcach i potrzebujesz dodatkowej przestrzeni.

 1. Zgnieć gazetę lub zwiń parę par skarpetek

 2. Wepchnij gazetę lub zwinięte skarpetki do samego końca płóciennych butów, upewniając się, że są ściśnięte wystarczająco mocno, aby rozciągnąć materiał

 3. Pozostaw buty na rozciąganie przez noc i wyjmij wypełnienie rano

 4. Jeśli twoje buty nie są wystarczająco luźne, powtórz proces, aż będą

Mniej konwencjonalną metodą wypychania jest napełnienie dwóch zapinanych na zamek worków z  wodą i szczelne zamknięcie przed włożeniem ich do butów i włożeniem do zamrażarki. Gdy woda zamarza, rozszerzy się i rozciągnie materiał buta. Ale bądź ostrożny, nie chcesz, aby woda zalała twoje nowe buty!

stretching_your_vans

 

Ciepło

Podobnie jak zamarzanie, ciepło może również pomóc rozciągnąć płócienne buty. Prostym sposobem, który możesz wykorzystać, jest założenie grubych skarpet i użycie suszarki do ogrzania materiału buta.

 1. Znajdź parę grubych skarpet i załóż płócienne buty

 2. Użyj suszarki do włosów, aby ogrzać miejsca, w których buty są zbyt ciasne

 3. Podczas ogrzewania każdego obszaru zegnij stopy i poruszaj palcami, aby przesunąć materiał obuwia tak mocno, jak to możliwe

 4. Poostań w grubych skarpetkach i butach, dopóki nie ostygną - pomaga to nadal rozciągać buty

stretching_your_vans

 

Narzędzia do rozciągania obuwia

Jeśli wypróbowałeś wszystkie nasze domowe metody, ale twoje płócienne buty wciąż są trochę ciasne, możesz kupić narzędzia, które pomogą poluzować materiał. Nosze do butów kulkowych i pierścieniowych mogą pomóc w poszerzeniu określonych problematycznych obszarów, natomiast dwukierunkowe nosze do butów mogą rozciągać cały but jednocześnie.

Rozciągać z kulką i obręczą

 1. Znajdź miejsce swojego buta, które najbardziej potrzebuje rozciągania

 2. Umieść kulkę w bucie, a pierścień na zewnątrz

 3. Pociągnij obręcze, aż kulka po wewnętrznej stronie buta wypchnie materiał

 4. Przykręć obręcze na za pomocą śrubek

 5. Efekt zobaczysz natychmiast, ale możesz zostawić rozciągacz w butach na noc, aby je poluzować

Dwustronny rozciągacz

 1. Umieść nosze wewnątrz płóciennego buta, tak aby koniec śruby znajdował się na pięcie buta

 2. Obracaj śrubę, aż materiał zacznie się rozciągać

 3. Pozostaw but do rozciągnięcia na noc i przekręcaj śrubę o jeden pełny obrót co osiem godzin jeśli to konieczne

Możesz znaleźć te narzędzia online lub u szewca. Narzędzia do rozciągania butów mogą być świetne, ale zawsze staraj się rozciągać je stopniowo, aby nie rozciągnąć ich zbyt mocno.

Po znalezieniu metody, która Ci odpowiada, Twoje nowe materiałowe buty będą gotowe do założenia! Jeśli martwisz się, że nowe buty zabrudzą się na zewnątrz, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby utrzymać je czyste i świeże.