Vans X Opening Ceremony

February 19, 2021

VANS X OPENING CEREMONY

W lutym Opening Ceremony zaprezentuje dwie nowe interpretacje ponadczasowego symbolu marki Vans

 

 

Partnerstwo Vans i Opening Ceremony, oparte na celebrowaniu twórczej ekspresji i współpracy, sięga 2014 roku. W lutym te dwie legendarne firmy spotkają się ponownie, by zaprezentować swoją pierwszą ogólnoświatową kolekcję obuwia, odzieży i akcesoriów. Kolekcja z szeroką gamą produktów będzie dostępna od 19 lutego na stronie Vans.eu, w sklepach Vans oraz u wybranych dystrybutorów na całym świecie. 

Powstała w 2002 roku firma Opening Ceremony to kreatywny producent skupiający wiele marek. Przedsiębiorstwo kieruje się głównie chęcią odkrywania świata i celebrowania przyjaźni – słynie z ukazywania różnorodności i wyjątkowości ludzi i kultur z całego świata. Carol Lim i Humberto Leon, założyciele Opening Ceremony, to znane nazwiska w branży: projektanci angażują się w nagłaśnianie problemów i przekraczanie granic związanych nie tylko ze światem mody. Carol i Humberto od dziesięcioleci znajdują się w czołówce branży modowej i od lat współpracują z Vans – tym razem partnerstwo przybiera ogólnoświatową formę. 

„Firma Vans to nasz długoletni kreatywny partner, dlatego bardzo cieszymy się, że możemy w tym sezonie wspólnie pracować nad ich kultowym nadrukiem”, mówi Humberto Leon, Dyrektor Kreatywny Opening Ceremony. „Przygotowując nową kolekcję kapsułową, wraz Carol chcieliśmy przeprojektować wzór checkerboard i nadać temu kultowemu nadrukowi Vans zupełnie nowy graficzny charakter”.

Założyciele Opening Ceremony ożywili nasz słynny wzór checkerboard wężowymi i lamparcimi motywami, które znaleźć można na odzieży i butach z kolekcji. Jako płótno posłużył projektantom oryginalny model Vans Authentic. Wersja Opening Ceremony to powtarzający się wzór na całej powierzchni w wersjach negatywowych i pozytywowych. Wężowe i lamparcie motywy na cholewce i podeszwie doskonale współgrają ze sobą, tworząc harmonijną całość.

Powtarzający się lamparci wzór znaleźć można na różnych elementach odzieży, w tym na kurtce w stylu dresowym z zapięciem na suwak i przetyczki oraz chowanym kapturem. Spodnie Vans x OC w lamparci wzór cechują się luźnym krojem, wpuszczanymi kieszeniami oraz klapką z rozporkiem. Całości dopełnia torba z nadrukiem w lamparcie cętki, miękką wyściółką oraz nowatorską gumową naszywką z logo Vans x OC. 

Druga propozycja obuwnicza z kolekcji wynosi buty Vans na jeszcze wyższy poziom za sprawą monochromatycznej cholewki w kolorze orchidei oraz błękitu baja. Model Authentic QLT wzbogaca kultową sylwetkę Vans o dwa modne kolory na całej powierzchni cholewki, pikowany flek oraz boczne szwy. Na każdym bucie przy pięcie widnieje tkana naszywka z logo Opening Ceremony.

Kolekcja Vans x Opening Ceremony będzie dostępna od 19 lutego 2021 r. na całym świecie: na stronie Vans.eu, w punktach sprzedaży detalicznej Vans oraz u wybranych dystrybutorów. Więcej informacji znajdziesz na stronie Vans.eu/openingceremony.