Postaw na społeczną odpowiedzialność oraz zrównoważony rozwój z Vans

Jesteśmy firmą ludzi. Wspieranie lokalnych społeczności zawsze było podstawą wszystkiego, co robimy. Z Tobą po naszej stronie możemy już dziś świętować postawę „Off The Wall” w kierunku lepszego jutra.

Żyjemy po to, aby umożliwiać ekspresję twórczą oraz inspirować kulturę młodzieżową, tak aby wywarły pozytywny wpływ na społeczeństwo. Niezależnie od tego, czy przekazujemy swój czas, czy pieniądze, pracujemy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, tak aby zapewnić szerszy dostęp do kreatywności poprzez sporty akcji, sztukę, muzykę i kulturę uliczną, w ramach naszego zaangażowania w inspirowanie młodej kultury uznajemy swoją odpowiedzialność za ochronę planety dla przyszłych pokoleń. Czytaj dalej, aby odkryć społeczne i środowiskowe sprawy, w które wierzymy, oraz w jaki sposób tworzymy inkluzywną społeczność w świecie skateboardingu.

Zanurz się w swojej kreatywności dla lepszego jutra

Ponieważ umożliwiamy następnemu pokoleniu podejście do życia Off the Wall, pracujemy nad stworzeniem bezpiecznej przestrzeni, w której możesz wyrażać siebie — przez cały dzień, każdego dnia. Niezależnie od tego, czy budujemy partnerstwa, wolontariat, czy wspieramy pracowników, jesteśmy zaangażowani w budowanie lepszego świata.

Jesteśmy głęboko przekonani, że dostęp do kreatywności za pośrednictwem różnych platform może mieć głęboki wpływ na społeczeństwo. Wykraczamy poza określenie naszej misji — trzymamy się jej. Mając na uwadze obywatelstwo korporacyjne, odwdzięczamy się naszej społeczności na kilka kluczowych sposobów:

  • Odkrywanie zmarginalizowanych głosów
  • Poniesienie odpowiedzialności korporacyjnej
  • Zapewnienie szerszego dostępu do skateboardingu na całym świecie
  • Wyznaczanie standardu równości konkurencji
  • Poświęcenie naszego czasu i pieniędzy na cele, w które wierzymy

Wymień książeczki czekowe na szachownice

Kiedy mówimy o naszej kultowej szachownicy, nie chodzi o jak najwięcej pieniędzy – chodzi o jak największe znaczenie. Dobro oraz zaangażowanie społeczne pozostaje na czele naszych inicjatyw społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Zawsze staramy się rozszerzać nasze działania w zakresie darowizn, aby wspierać lokalne organizacje i główne sprawy, z którymi w pełni się utożsamiamy.

Od sprawiedliwości rasowej po zapobieganie samobójstwom, nie boimy się inwestować naszych pieniędzy na sprawy, które leżą nam na sercu. Niezależnie od tego, czy przekazujemy darowizny rzeczowe, czy po prostu poświęcamy swój czas na wolontariat, istnieje szerokie grono ludzi, którzy potrzebują pomocy. Realizując inicjatywy CSR dbamy o poprawę jakości życia tych, których kochamy.

Dzień szachownicy? Dlaczego nie?

Rok 2020 był pełen niespodzianek. Rzecz, która daje nam siłę do działania? Najlepszy dzień w roku: Dzień Szachownicy. Uruchomiliśmy aukcję charytatywną Vans Checkerboard Day, aby promować i inspirować ekspresję twórczą na całym świecie. Razem wszyscy możemy odkrywać naszą własną kreatywność i wspierać organizacje, które pomagają nam wyrażać siebie poprzez sztukę, sporty akcji i wszystko, co jest “off the wall”.

Checkerboard Fund to globalny fundusz, który przekazuje znaczne wsparcie finansowe organizacjom, które umożliwiają wyrażanie siebie. Roku w dniu Vans Checkerboard Day 2019 przekazaliśmy milion dolarów organizacji non-profit imaginaion.org. To niesamowite osiągnięcie był możliwy dzięki osobom takim jak Ty. W tym roku? Planujemy utrzymać ten rozmach na szeroką skalę.

Chcemy, aby nasi fani byli odważnymi aktywistami, doświadczyli tego, co stoi za twórczą ekspresją oraz odwdzięczyli się organizacjom, które kochamy, które wspierają Ciebie, abyś mógł być po prostu sobą.

Siła kobiet i tak w kółko

Vans jest z natury inkluzywną marką. Zawsze staramy się wprowadzać różnorodne perspektywy do naszego najbardziej sztandarowego sportu – skateboardingu. Od paneli online po treści wideo, z dumą wspieramy rozwój skateboardingu przez pryzmat kobiet-sportowców. Zawsze staramy dzielić się wyjątkowymi historiami kobiet poprzez kreatywność.

Girls Skate India zobowiązuje się do pokazania różnorodności w tym sporcie. Ta seria, w której występują jeźdźcy zespołu Vans, Lizzie Armanto i Atita Verghese, oddaje głębokiego ducha kultury skateboardingu i jego wpływ na społeczność. Zależy nam na mobilizowaniu kobiet i dziewcząt na całym świecie do uprawiania skateboardingu, wewnętrznego rozwoju oraz wkładu w lokalną społeczność.

W 2019 roku wystartowaliśmy z kampanią Vanguards, przez co odkryliśmy jak indywidualność oraz kreatywność kształtują skateboarding poprzez historie potężnych zawodniczek. Jeździj w zespole razem z Lizzie Armanto, Brighton Zeuner, Yndiarą Asp i Mami Tezuką, które kształtują nowy ruch społeczny w kulturze skateboardingu.

Od mega-ruchów w Japonii po upragnione krawężniki w Kalifornii, te 4 oryginalne historie naszych Vanguardów podkreślają przekonanie, że warto torować własną drogę poprzez wyrażanie siebie oraz kreatywność.

Style, Creativity and Skateboarding Their Own Way

Style, Creativity and Skateboarding Their Own Way

Bądź dumny z naszej społeczności 24/7

Teraz bardziej niż kiedykolwiek należy promować przesłanie jedności oraz równości. Głosy społeczności LGBTQ+ zasługują na wysłuchanie i dokładamy wszelkich starań, aby tak było. Nasza rodzina Vans stoi razem z Tobą i nadal będzie częścią tej zmiany.

Od treści kreatywnych po darowizny rzeczowe, zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przyczynić się do sprawy w każdy możliwy sposób. Z okazji Miesiąca Price 2020 wystartowaliśmy z Jeff Grosso - Loveletters to Skateboarding: Odcinki LGBTQ+.
Ta 5-częściowa seria dostępna na kanale YouTube Vans została stworzona, aby podkreślić pionierów społeczności LGBTQ+. Opowiada o ich wyzwaniach i o tym, jak ulepszyli jazdę na deskorolce dla lepszej przyszłości. Głównym celem Love Notes było wzięcie odpowiedzialności za przeszłość i praca na rzecz lepszego jutra.

Jeff Grosso, legendarny skater oraz uwielbiany gospodarz programu, był mistrzem inkluzywnej jazdy na deskorolce na całym świecie. Jeff zmarł w 2020 roku, ale powiedział, że seria Loveletters LGBTQ+ była odcinkami, z których był najbardziej dumny w ciągu 11 lat trwania serialu. Razem możemy kontynuować jego dziedzictwo.

Dodatkowo, aby uczcić Miesiąc Pride 2020, przekazaliśmy 50 000 dolarów na rzecz GSA Network, organizacji LGBTQ+, która jednoczy młodzież trans oraz queer na rzecz sprawiedliwości rasowej i płci.

To celebrate the black voices, artists, thinkers and trailblazers that shape every generation, we’ve partnered with some of the best creative minds as part of Black History Month. In 2020, we partnered with four Black artists to showcase their creative work. Artists Rewina Beshue, Chris Martin, Sydney James and Tony Whlgn created exclusive artwork that was released as part of our Customs range.

To help push culture forward and pave the way for generations to come, we also donated $40,000 USD to the Black Art Futures Fund. This charity amplifies and strengthens the future of black art by funding small and community-based organisations across the country. Plus, thanks to our Vans Family members, we reached our goal of five million points and donated an additional $25,000. 

By showcasing minority voices and uplifting their creative work, we aim to celebrate and promote the message of unity and equality, not just for today but for the future too.

W tym roku to my płacimy

Nie jest tajemnicą, że ten rok był co najmniej trochę inny niż poprzednie. Dlatego wystartowaliśmy z nowym programem o nazwie Foot The Bill, aby wspomóc kreatywnym społecznościom naszej wielkiej rodziny Vans w tym niezwykle trudnym czasie. Z Tobą po naszej stronie możemy razem wesprzeć lokalną działalność, która stanowi centrum tego, co robimy.

Śmiało, wypróbuj naszą platformę Custom Vans i zaprojektuj swoje ulubione obuwie. Poza nową parą odjazdowych butów, bezpośrednio wesprzesz ludzi, którzy umożliwiają globalną ekspresję twórczą przez cały dzień, każdego dnia.

Od Grand Rapids po Newport Beach, angażujemy się we wspieranie co najmniej 80 lokalnych firm. Do tej pory zebraliśmy ponad 4 miliony dolarów dla właścicieli małych firm, które ucierpiały na pandemii. Najlepsza część tej zabawy? Robiąc zakupy u naszych partnerów, zyskujesz niesamowite obuwie, jednocześnie pomagając potrzebującym. Podwójne zwycięstwo.

Nie możesz się nacieszyć tymi jedynymi w swoim rodzaju projektami? Bez obaw, nadchodzą poważne plany związane z posuwaniem się naprzód akcji Foot The Bill. Wspieramy Ciebie (i deskę) na każdym kroku. Bądź na bieżąco!

Zrównoważony rozwój to droga do zwycięstwa

W pełni zdajemy sobie sprawę, że musimy chronić planetę oraz jej cenne zasoby dla przyszłych pokoleń. Podstawą naszego programu CSR jest zmniejszenie wpływu naszej działalności, produktów i usług na środowisko.

Jeśli chodzi o społeczeństwo i środowisko, jesteśmy stworzeni do zmian. Naszą misją jest zmniejszenie ilości odpadów, zużycia wody i paliw kopalnych od naszych centrów dystrybucyjnych po sklepy detaliczne na całym świecie.

Nasze biura, centra dystrybucyjne i sklepy detaliczne przyciągają miliony klientów rocznie (nie wspominając o milionach stóp kwadratowych). Ale nasz ślad operacyjny stanowi mniej niż 10% naszego całkowitego wpływu na środowisko.

Tworzone przez nas produkty odpowiadają za ponad 90% naszego negatywnego wpływu. Aby zmniejszyć nasz ślad węglowy i w pełni przyjąć koncepcję zrównoważonego rozwoju, musimy zmienić sposób, w jaki tworzymy produkty. Od opakowań po materiały z surowców naturalnych, jesteśmy zaangażowani w ochronę środowiska w perspektywie długoterminowej.

Waffleheads są wszędzie (Uwaga: my też.)

Kim są Waffleheads? To zabójcza grupa kolekcjonerów, personalizatorów i twórców, którzy utorowali sobie drogę w świecie obuwia. Niezależnie od tego, czy jesteś aspirującym kolekcjonerem czy codziennym fanem, wszyscy możemy wyciągnąć lekcję z mantry Waffleheads: perfekcyjny nie jest lepszy. Śmiało, zrób bałagan.

Koncepcja Waffleheads jest rozwinięciem naszego kultowego hasła „Off The Wall”. Ta wyjątkowa grupa kolekcjonerów i personalizatorów Vansów na nowo definiuje kulturę tenisówek, dostosowując każdą parę do siebie. Od pchlich targów po farby do tkanin, nasza społeczność kolekcjonerów nie boi się pobrudzić swoich butów – i to właśnie lubimy.

Każda kolekcja podnosi poziom autoekspresji do maksimum. Uwielbiamy to, że każdy z Was odzwierciedla naszą markę i wolność, którą reprezentuje. Dodatkowo możesz „spotkać Waffleheads” i poznać kreatywne kultury, które rozwijają się wokół stylu Vans na całym świecie. W naszej społecznie odległej rzeczywistości możemy razem przerzucać ją przez oceany. Kto jest z nami?

Od wyrażania siebie przez jazdę na desce po wspieranie lokalnej społeczności, małe działania mogą znacznie poprawić zdolność przyszłych pokoleń do wprowadzania zmian. Nasi sportowcy nie jeżdżą po prostu na desce, mając na uwadze naszą misję — żyją nią bez strachu. Dołącz do rodziny Vans już dzisiaj, aby utorować sobie drogę do lepszego świata już teraz!