JAK WIĄZAĆ SZNURÓWKI VANSÓW

Od 66 roku Vans jest synonimem street stylu oraz ulubioną marką deskarzy. Dzisiaj odpowiadamy na odwieczne pytanie: Jak najlepiej wiązać sznurówki Vansów? Odpowiedź jest oczywiście prosta - tak, aby najlepiej pasowały do Twojego unikalnego stylu.

Na krzyż, prosto, na suwak w stylu Off the Wall lub jeszcze inaczej - zajrzyj do naszego sznurówkowego poradnika, odkryj wszystkie możliwości i w pełni ciesz się swoimi trampkami.

Jak wiązać sznurówki Vansów na krzyż

Vans Authentic czy Old Skool - nasze sławne modele - wyjęte prosto z pudełka są już zasznurowane na krzyż, abyś od razu mógł się w pełni nimi cieszyć i stylowo przemierzać ulice. Chcesz je sam zasznurować?  My robimy to tak:

 1. Przełóż końcówki sznurówki przez dwie dolne dziurki - lewą końcówkę przez lewą dziurkę i vice versa, tworząc linię pomiędzy nimi.
 2. Przewiąż prawą sznurówkę przez kolejną dziurkę po lewej stronie, od dołu (to jest chyba na odwrót, od góry?)  (uważaj, żeby sznurówka się nie przekręciła!).
 3. Powtórz ten krok z lewą sznurówką, pamiętając, aby przewiązać ją od dołu góry - tutaj coś brakuje?
 4. Powtórz ten schemat, aż dojdziesz do ostatniej wybranej dziurki. Niektórzy lubią zostawić kilka górnych dziurek wolnych dla większej swobody, a inni wolą jak buty są wąsko dopasowane i używają wszystkich dziurek.
 5. Sznurowanie na krzyż wiąże się z tym, że jedna strona sznurówki będzie zawsze nad drugą. Gdy wiążesz drugiego buta, jeśli odwrócisz ten wzór - Twoje buty będą wyglądały jak lustrzane odbicie.

Jak sznurować Vansy na prosto i poprzecznie

Jeśli chcesz, aby Vansy dobrze trzymały się na Twojej stopie, sznurowadła wiązane na prosto idealnie się przydadzą oraz dodadzą unikalnego charakteru Twoim butom. Tak to się robi:

 1. Przewiąż lewą końcówkę sznurowadła od góry przez ostatnią lewą dziurkę, a prawe sznurowadło przez prawą.
 2. Przewlec lewą sznurówkę od dołu przez drugą dziurkę od końca po lewej stronie. Ta metoda kryje sznurówki dla estetycznego efektu.
 3. Weź teraz prawą sznurówkę i przewiąż ją od dołu przez trzecią prawą dziurkę.  Druga dziurka powinna zostać pusta.
 4. Lewą sznurówkę przewiąż od dołu przez drugą dziurkę od końca po prawej stronie - tą, która była pozostawiona pusta.
 5. Obie sznurówki powinny być teraz po prawej stronie buta. Weź teraz prawe sznurowadło - to w trzeciej dziurce od końca - i przewiąż je od góry przez trzecią dziurkę od końca po lewej stronie.
 6. Powtórz ten proces po drugiej stronie.

Jak wiązać sznurówki Vansów na suwak

Nie możesz zdecydować pomiędzy sznurowaniem na krzyż i na prosto? Wiązanie na suwak to unikalny sposób na granicy obu z nich.  Podążaj za naszymi wskazówkami, aby zasznurować swoje buty Vans na suwak:

 • Zrób węzeł na jednym końcu sznurówki.  Posłuży on jako rodzaj zaczepienia dla sznurówki, także upewnij się, że ten koniec nie przejdzie przez dziurkę.
 • Przewiąż końcówkę bez węzła od dołu przez ostatnią dziurkę po prawej stronie.
 • Weź ten sam koniec i przewiąż go od góry przez lewą dziurkę na samym końcu.
 • Przewiąż teraz ten koniec od dołu przez drugą dziurkę od końca po prawej stronie.
 • Powtórz to, aż Twoje buty będą zasznurowane do samego końca.  W tej metodzie nie musisz sznurować butów, na samym końcu tylko schowaj wystające końcówki do buta i gotowe!

Jak chować sznurówki Vansów

Jeśli zmierzasz do skate parku, na rower lub na przeciw przygodzie, schowanie sznurówek to dobry sposób, aby uniknąć potknięcia się, lub wplątania się ich pomiędzy kółka deski. Zamiast wiązania sznurowadeł na kokardkę z przodu, schowaj je po bokach. Ta metoda najlepiej sprawdza się, jeśli wiążesz sznurówki na prosto lub na suwak.

Ciesz się sznurówkami Vans na dłużej

Niezależnie od tego czy jesteś skaterem, wielbicielem BMXów czy po prostu uwielbiasz być aktywny, bardzo możliwe, że po pewnym czasie Twoje sznurówki Vans już nie będą wyglądały jak nowe.  Jeśli w miarę regularnie będziesz zmieniał sposób w jaki przewleczone są Twoje sznurówki, zachowasz je w dobrym stanie na dłużej.

 

Baw się stylami i zmieniaj

Odkryj nowe wcielenie Twoich ulubionych trampek zmieniając sznurówki - dostępne w czerni, bieli jak i naszej sławnej szachownicy. Nasze sznurówki pasują do każdej pary butów Vans, więc możesz je nosić jakkolwiek tylko chcesz. Dodatkowo stworzone są z dbałością o najwyższą jakość, więc będziesz mógł z nich korzystać przez lata.

Jak nosić buty Vans (pro tip: jak tylko chcesz!)

Szukasz inspiracji? Połącz buty Sk8-Hi z jeansami i koszulą, aby uzyskać ponadczasową stylizację.  Do dziewczęcej, rozszerzanej sukienki dobierz trampki Vans Era i uzyskaj street stylowy efekt.  Nie zapomnij, że buty Vans są wszechstronne - chodzi o to, żebyś mógł zawsze wyrazić swój unikatowy styl Off The Wall kiedy tylko chcesz. Wybierz swoje ulubione trampki spośród setek modeli i wielu wersji kolorystycznych. Odkryj również naszą kolekcję wygodnych, praktycznych oraz stylowych ubrań i akcesoriów i wybierz te, które są najbardziej komfortowe a także najlepiej pasują do Twojego stylu.