Jak rozchodzić swoje buty Vans?

Nie możesz się już doczekać, aby ruszyć na podbój miasta w swoich nowych butach Vans? Rzecz jasna nie chcesz, aby spowalniały Cię obolałe stopy! Bez obaw, śpieszymy z najlepszymi rozwiązaniami bez względu na to, jaki styl, fason czy rozmiar wybierzesz.

Skorzystaj z naszych starannie dobranych wskazówek, które pomogą Ci szybko rozchodzić Twoje nowe buty i sprawią, że będziesz w nich czuł się swobodnie.

Noś grube skarpety

Zacznijmy od początku. Odszukaj na dnie swojej szuflady parę grubych skarpet. Noszenie grubego materiału pozwoli rozbić buty nie raniąc przy tym stóp.

 1. Znajdź parę grubych skarpet lub dwie pary takich, które nosisz na co dzień i załóż je ze swoim nowymi Vansami.
 2. Zawiąż buty normalnie -  oczywiście, wyjątek stanowi para Slip-On - ale nie wiąż ich zbyt mocno! Chodzi o to, aby lekko rozbić but, co zapewni komfortowe dopasowanie.
 3. Chodź w swoich Vansach po domu- godzina lub dwie każdego wieczoru całkowicie wystarczą.

Zakładaj buty na krótko, ale za to często

Innym sposobem na rozluźnienie materiału Twoich nowych Vansów, poza noszeniem grubych skarpet, jest zakładanie butów na krótko, ale za to często.

 1. Załóż swoje Vansy, tym razem z dowolną parą skarpet. W przypadku naszych fasonów ze sznurowadłami zawiąż je w taki sposób, aby zapewnić swoim stopom pełen komfort.
 2. Noś swoje Vansy przez krótki okres. Upewnij się jednak, że jesteś blisko domu, szczególnie na początku.
 3. Zdejmij buty, gdy tylko poczujesz dyskomfort lub tarcie.
 4. Powtarzaj powyższe kroki tak często, jak to możliwe. Idealnie dwa razy dziennie, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że może być to nieco uciążliwe. W końcu wiemy,  jak  bardzo aktywni są nasi klienci!

Wygnij podeszwy

Buty Vans zostały tak zaprojektowane, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów.  Podeszwy z gumy wulkanizowanej to właśnie umożliwiają, zapewniając długotrwałą wytrzymałość i wsparcie. Jeśli jednak Twoje buty potrzebują nieco więcej uwagi, nie obawiaj się ich zmiękczyć, używając odrobiny twardej miłości.

 1. Złap czubek buta lewą ręką, a piętę prawą i mocno przytrzymaj.
 2. Powoli zegnij but do wewnątrz, dociskając oba końce do siebie, aż poczujesz opór - pomoże to dopasować podeszwy do kształtu stóp.
 3. Powtórz czynność z drugim butem.

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze większe wsparcie, sprawdź nasze nowe buty ComfyCush™ dostępne w modelach Slip-on, Authentic, Old Skool, Era i Sk8-HI. Zaprojektowane na nowo, tym razem z miękką podeszwą, która zapewnia pełen komfort  przez cały dzień.

Użyj suszarki

Ta metoda zda egzamin szczególnie w przypadku naszych skórzanych modeli. Wszystko za sprawą ciepłego strumienia powietrza, który pozwala na idealne uformowanie butów do Twoich stóp.

 1. Włącz suszarkę i ustaw średni strumień ciepła, ogrzewaj grzbiety butów i innych miejsc powodujących dyskomfort do czasu, aż staną się ciepłe i miękkie.
 2. Zanim założysz Vansy, nałóż grube skarpety, aby chronić stopy przed gorącem. Noś buty do momentu, gdy ostygną - pomaga to zmiękczyć grzbiety butów i dopasować je do kształtu stopy, zapewniając wygodniejsze dopasowanie.
 3. Powtórz czynność na drugiej stopie, możesz zastosować tę metodę jeszcze raz. Im dłużej nosisz swoje Vansy, tym lepiej!

Jak zapobiec otarciom stóp?

Nic tak nie psuje humoru jak pęcherze na stopach. Zanim jeszcze zaczniesz nosić swoje nowe Vansy, zastosuj naszą niezawodną metodę, dzięki której nie musisz już martwić się potencjalnymi otarciami.

 1. Nałóż niewielką ilość wazeliny - odrobina sporo zdziała!
 2. Wetrzyj wazelinę w zapiętek, czyli miejsce, gdzie but zazwyczaj powoduje największy dyskomfort. Zwykle będzie to tuż nad linią skarpety.
 3. Opcjonalnie możesz nosić skarpety, które zakrywają ten newralgiczny punkt narażony na otarcia - pamiętaj, że do naszego modelu Sk8-Hi będziesz potrzebował dłuższych skarpet.

Teraz Twoja nowa para Vansów jest już w pełni przygotowana do działania! Jeśli zastanawiasz się, jak utrzymać je w czystości, koniecznie sprawdź nasz przewodnik Jak czyścić buty Vans. Dowiesz się, jak utrzymać nowe Vansy w dobrym stanie oraz jak przywrócić tym starym dawną świetność!