Jak naprawić rozdarte Vansy?

Nadwyrężyłeś swoją ulubioną parę butów Vansów i nie wiesz jak załatać tą dziurę? Nie przejmuj się – sekretem podejścia do życia „Off The Wall” jest ostra i szybka jazda. Od taśmy klejącej po pastę do butów, przyjrzyjmy się, jak naprawić Twoje Vansy, zanim wrócisz do parku.

Jak naprawić Vansy?

Kiedy na Twoich Vansach pojawi się rozdarcie - nie wpadaj w panikę i nie zakładaj że nic nie da się z tym zrobić. Zanim wyrzucisz swoje ulubione płócienne buty do kosza na darowizny, zastanów się nad ich naprawą - tchniesz w nie nowe życie, zaoszczędzisz oraz ograniczysz ilość odpadów. Nie bez powodu Polska jest w czołówce krajów z największą ilością odpadów tekstylnych w Europie.

Za pomocą małego kawałka taśmy klejącej lub elektrycznej czy odrobiny kleju szewskiego z łatwością naprawisz swoje buty w kilku prostych krokach:

  1. Przygotuj materiały: Przed naprawą rozdartych klasycznych butów skat nie zapomnij oczyścić powierzchni materiału buta. Na początek wyjmij sznurówki i wymieszaj w misce kilka kropli płynu do naczyń z dwiema szklankami ciepłej wody. 

    Do oczyszczenia powierzchni buta użyj szczoteczki do zębów, zanurz ją delikatnie w wodzie. Następnie wyczyść wierzch i boki każdego buta, aby usunąć zalegający brud. Po dokładnym wyczyszczeniu powierzchni buta umieść je do wyschnięcia w suchym i ciepłym miejscu.

  2. Usuń nadmiar nici: kiedy wyschną, zlokalizuj rozdarcie na bucie i ostrożnie usuń wokół niego wszystkie postrzępione nici.

  3. Eksperymentuj z klejem szewskim: jeśli rozdarcie da się naprawić klejem szewskim, wyciśnij klej na kawałek kartonu. Następnie zanurz bawełniany wacik w kleju i nałóż go na rozdarcie. Przy sklejaniu zachowaj ostrożność, aby krawędzie rozdarcia były symetryczne. W niektórych przypadkach rozdarcie może nie być płaskie. Jeśli tak jest, możesz na tym miejscu położyć wykałaczkę, zanim wyschnie klej.

  4. Załataj bez problemu: jeśli rozdarcie jest nieco większe, rozważ użycie kawałka materiału. Po prostu wytnij większy kawałek płótna lub tkaniny tak, aby załatać dziurę. Następnie przyklej tkaninę do płótna nad rozdarciem. Możesz użyć wzorzystego materiału, aby dodać Twoim Vansom charakteru i oryginalności.

  5. Gotowy do działania: kiedy już załatasz swoje Vansy, odkryj nasze nowe męskie buty slip-on oraz nasze buty skate z oryginalnymi sznurówkami Vans.

Jak naprawić podeszwę Vans?

Najlepszym sposobem na naprawienie spodu podeszwy Vans jest nałożenie odpowiedniego kleju, najlepiej szewskiego. Każdy klej przeznaczony do mocowania gumy lub cementu spełni swoje zadanie.

Vansy zostały skonstruowane z wykorzystaniem unikalnego procesu wulkanizacji, dzięki któremu elementy obuwia są ze sobą zgrzewane z użyciem ciepła. W rezultacie gumowe części są wulkanizowane do podeszwy buta i zgrzewane stopniowo z płócienną cholewką.

Może się zdarzyć, że przy dłuższym użytkowaniu podeszwa Twoich Vansów oddzieli się od płóciennej cholewki buta. Ale nie martw się - po prostu ponownie sklej części buta, które zostały oderwane. Aby uzyskać trwałe spojenie, polecamy użycie kleju do cementu. Jeśli nie masz akurat go pod ręką, doskonale sprawdzi się również zwykły klej do naprawy obuwia.

I na sam koniec - jeśli właśnie sprawiłeś sobie nową parę Vansów, konserwuj je naszym zestawem do pielęgnacji płóciennego obuwia Vans Shoes Care Canvas (jest dostępny nawet w wersji podróżnej).

Na co czekasz? Załataj już teraz swoje buty skate i ruszaj na deskę z Vansami u Twojego boku.

Należy pamiętać, że samodzielne naprawy spowodują unieważnienie jakiejkolwiek gwarancji.