Czy buty Vans pasują na szerokie stopy?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się kupić nową parę butów i nie móc doczekać się ich nałożyć, tylko po to, aby dowiedzieć się, że boli jak diabli, gdy chodzisz w nich więcej niż pięć minut? Wiele kobiet rozumie tę walkę, zwłaszcza gdy chodzi o buty na obcasie. Jednak nawet najwygodniej wyglądająca para trampek może wywołać u Ciebie agonię.

Jest kilka powodów, dla których Twoje nowe trampki mogą nie pasować, niezależnie od tego, czy są to Vans Sk8-Hi czy Old Skool. Być może to zły rozmiar. Może masz wysokie łuki i potrzebujesz dodatkowej wkładki, która je wesprze. Czasami buty mają odpowiedni rozmiar i pasują, ale muszą się trochę rozejść, zanim staną się naprawdę wygodne. Kolejną z przyczyn, które warto sprawdzić, jest szerokość stóp.

Jak sprawdzić, czy masz szerokie stopy?

Szerokie stopy mogą być wynikiem wielu przyczyn. Większość osób z szerokimi stopami rodzi się z nimi z powodów genetycznych. Stopy innych mogą rosnąć wszerz na przestrzeni lat, w miarę, jak się starzeją, z powodu ciąży lub wielu względów medycznych. Jak na ironię, noszenie butów o niewłaściwym rozmiarze może również sprawić, że Twoje stopy staną się szersze, ponieważ rozwiną się haluksy i modzele. Dobrym sposobem na stwierdzenie, że masz szerokie stopy jest sytuacja, gdy każdy przymierzany but sprawia wrażenie ciasnego. Jeśli cierpisz na przewlekły ból stóp, może to być również tego wskaźnik.

W większości sklepów obuwniczych można zmierzyć długość i szerokość stopy. Możesz to zrobić też w domu, używając zwykłej miarki i kartki papieru.

  1. Aby zmierzyć długość, połóż kartkę papieru na ziemi i postaw na niej płasko stopę. Jeśli zazwyczaj nosisz skarpetki, zrób to po ich założeniu.
  2. Obrysuj swoją stopę na papierze.
  3. Zmierz odległość pomiędzy dwoma najdalszymi punktami (dużym palcem i piętą).
  4. Powtórz cały proces z drugą stopą.
  5. Aby zmierzyć szerokość, owiń miarkę wokół najszerszego punktu stopy (poniżej palców) i zanotuj liczbę w milimetrach.
  6. Powtórz cały proces z drugą stopą.
  7. Sprawdź tabelę konwersji, aby określić swój rozmiar i czy masz wąską, standardową, czy szeroką stopę.

Ponieważ to, czy stopa jest uważana za szeroką, zmienia się w zależności od rozmiaru buta, musisz najpierw określić rozmiar według długości. Na przykład szerokość 94 mm dla buta o rozmiarze 4 jest uważana za szeroką stopę. Ale ta sama szerokość przy rozmiarze 7 jest uważana za średnią, a przy rozmiarze 10 za wąską.

Czy buty Vans pasują na szerokie stopy?

Unikalna konstrukcja butów Vans uwzględnia każdą część stopy. Niezależnie od tego, czy chodzi o buty wsuwane, wysokie czy niskie, cały asortyment obuwia jest tak skonstruowany, aby zapewnić jak najwygodniejsze dopasowanie. Po pierwsze trampki Vans mają szerokie noski. Ta cecha konstrukcyjna gwarantuje, że Twoje palce nie będą zgniecione, co może prowadzić do powstawania pęcherzy i odcisków. Ponieważ szerokie stopy są zwykle najszersze na wierzchu stopy, duży nosek może pomóc złagodzić nacisk w tym miejscu.

Po drugie trampki Vans zapewniają obszerne wsparcie łuku stopy. Może to być pomocne szczególnie w przypadku osób z szerokimi stopami i płaskimi łukami, ponieważ podniesienie stopy może zmniejszyć szerokość. Wreszcie tkanina użyta do produkcji trampek jest miękka i elastyczna, co może pomóc dużym stopom lepiej się dopasować.

Jeśli nadal czujesz, że Twoje stopy są zbyt ściśnięte i bolą podczas chodzenia w butach Vans, jest kilka sposobów, aby to rozwiązać.

Rozciągnij swoje Vansy

Jeśli masz już swoją ukochaną parę butów Vans Old Skool, która sprawia Ci ból za każdym razem, gdy w niej chodzisz, nie musisz się ich pozbywać. Jak już wspomnieliśmy, są sposoby na to, by przełamać buty, aby były wygodniejsze. Dodatkowo istnieją metody na ich rozciągnięcie, aby zwiększyć miejsce wewnątrz.

Jednym z nich jest wypchanie skarpetkami. Możesz wziąć kilka par skarpetek i wcisnąć je w trampki jak najciaśniej, zwłaszcza w przedniej części buta, bo to najszersza część stopy. Pozostaw skarpetki w trampkach przez 24 godziny lub nawet 48 godzin, aby dać im czas na dostosowanie się.

Jeśli to nie wystarczy, możesz użyć ciepłej lub zimnej temperatury, aby uelastycznić but. Przeczytaj więcej o metodach na rozciąganie Vansów.

Kup większy rozmiar

Jeśli nie masz jeszcze pary Vansów, ale te, które chcesz, wydają Ci się ciasne w sklepie, najlepszym rozwiązaniem jest kupienie rozmiaru wyżej. Większy rozmiar nie tylko oferuje więcej długości, ale jest też zazwyczaj szerszy. Może warto, aby but był nieco luźniejszy, jeśli nie będzie sprawiał Ci bólu. Zawsze możesz założyć grubsze skarpety, aby trampki były lepiej dopasowane.

Jakie Vans są dobre dla szerokich stóp?

Vans ma modele, które są wykonane specjalnie dla szerokich i bardzo szerokich stóp. Jeśli więc chcesz kupić nową parę, mogą one zaoferować Ci najbardziej komfortowe rozwiązanie. Prawie każdy wzór, który oferuje Vans, występuje również w opcji dopasowanej do szerokich stóp. Wszystkie modele od Sk8-Hi i Old Skool do Authentic i klasycznych butów wsuwanych Slip-On mogą pasować na szerokie stopy.

Nie pozwól, aby szerokie stopy Cię ograniczały

Każdy ma inną szerokość stopy. Chociaż niektórzy ludzie mieszczą się w średnim zakresie, inni mogą mieć wąskie lub szersze stopy. To nie musi Cię ograniczać, gdy kupujesz buty Vans. Jak już wiesz, chociaż istnieje kilka sposobów, aby Twoje trampki lepiej pasowały, mamy też szeroki wybór Vans specjalnie dla szerokich stóp.