Czy możesz nosić Vansy bez skarpet?

Vansy slip-on stanowią klasyk modowy już od ponad 50 lat, dopełniając najróżniejsze style i outfity. Choć dziś noszenie sneakersów bez skarpet jest trendy, nie zawsze tak było - stylowe dzieciaki na zdjęciach z lat 70-tych prawie zawsze noszą długie skarpety.  

Jeśli chodzi o kulturę skateboardową, styl podążył za modą mainstreamową, kształtując charakterystyczne kroje i fasony. Zatem czy istnieją jakiekolwiek zasady noszenia skarpet do Vansów? Oczywiście, że nie. Ale raczej trzymaj się wytycznych dotyczących modelu i funkcji obuwia...

Czy możesz nosić Vansy bez skarpet?

Jeśli planujesz krótkie wyjście, bez problemu możesz wyjść bez skarpet. Jednak w przypadku cieplejszej pogody lub jakiegokolwiek wysiłku fizycznego - stopa szybko się spoci, jak w każdym innym bucie. To sprawi, że but będzie śliski, potem lepki, a następnie nieprzyjemny.

Jeśli podoba Ci się look bez skarpetek, wypróbuj parę naszych skarpet stopek. Absorbują pot, są łatwe do przebrania i szybkiego prania po każdym użyciu. Ułatwiają również wkładanie i zdejmowanie tenisówek, jako że stopa nie klei się od potu. Podsumowując, właśnie dlatego dobrze jest nosić skarpetki do Vansów, nawet jeśli ich nie widzisz.

Dlaczego skaterzy wybierają długie skarpety?

Skateboarderzy mają swój własny charakterystyczny styl, a długie skarpety są ukłonem w stronę pierwszych deskorolkowców z lat 70. i 80. Długie skarpety niewątpliwie zapewniają ochronę przed zadrapaniami i otarciami, ale to moda wydaje się być głównym powodem. Skaterzy są przecież przyzwyczajeni do zadrapań.

Wiadomo, nie wszyscy deskorolkowcy noszą długie skarpety. Niektórzy wybierają skarpetki do kostek, niektórzy wolą chodzić bez. Jeśli jednak zdecydujesz się na skarpetki, niezwykle ważne jest, aby zrobić to stylowo, na przykład dzięki naszym skarpetkom sportowym. Wszyscy skaterzy o tym wiedzą.  

Jakie skarpetki do skatingu?

Skarpety do jazdy na deskorolce mają zwykle trochę więcej wyściółki wokół kostki i kompresję na łuku, co pomaga w utrzymaniu przyczepności podczas wykonywania trików. Nie należy ich mylić ze skarpetami do hokeja na lodzie, które są przeznaczone do jazdy na łyżwach, ale również nazywane są skarpetami skate.

Skarpety Skate Vans zostały zaprojektowane z myślą o elastyczności, wsparciu i kontroli potu, a wyściółka we właściwych miejscach zapobiega otarciom podczas długich sesji treningowych. Składają się w 49% z poliestru, 34% bawełny, 11% nylonu, 5% elastodienu i 1% elastanu - opis raczej techniczny, ale wszystko to po to, by zwiększyć komfort i wygodę podczas zabawy na desce.

Czy nosić skarpetki do Vansów slip-on?

Znacząca większość (mimo wszystko) decyduje się na skarpetki w przypadku Vansów slip-on. Niezależnie czy są niewidoczne czy stanowią część outfitu, służą zwiększonej wygodzie i kontrolują nieprzyjemne zapachy. W dodatku, łatwiej wyprać skarpetki, niż buty - więc noszenie ich rzeczywiście ma sens.

Niewidoczne skarpetki stopki to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz pokazać kostki, jednocześnie powstrzymując zapach spoconych stóp. Dla najbardziej “niewidocznego” efektu, upewnij się że Twoje skarpetki są tego samego koloru co cholewka (ta zawinięta część po bokach i z tyłu buta) lub wyściółka buta (wewnętrzna warstwa która dotyka twojej stop).

Skaterzy noszą po swojemu

Nikt nie powie prawdziwemu miłośnikowi deskorolki jak ma nosić swoje ubrania. Jasne, jest pewien look, który wyróżnia deskorolkarza, jednak wystarczy dziesięć minut w lokalnym skateparku, by zrozumieć, że możesz nosić cokolwiek Ci się podoba. Mimo tego, jako że noszenie skarpet dodaje komfortu i pomaga uniknąć niefajnych zapachów - raczej je polecamy.