Czy obuwie Vans jest unisex?

Od wprowadzenia na rynek pierwszej pary modelu Authentic aż po nasze najnowsze kolekcje, Vans zawsze miał na uwadze potrzeby obu płci. Wzory, fasony czy rozmiary są zaprojektowane tak, aby mogły być noszone absolutnie przez wszystkich.

Misja jaka nam przyświeca podczas projektowania butów to zagwarantowanie naszym klientom dużego wyboru i perfekcyjnego dopasowania. Choć niektóre wzory mogą wydawać się bardziej kobiece lub bardziej męskie, to Ty wybierasz, co podoba Ci się najbardziej. My koncentrujemy się na tym, aby stworzyć wygodne i stylowe buty.

Przedstawiamy sposób, w jaki tworzymy nasze klasyczne buty unisex, które podbiły serca ludzi na całym globie. Poznajcie nasze kampanie z całego świata i sprawdźcie, jakie działania podejmujemy, aby inspirować wszystkich, niezależnie od płci, do wyrażania siebie.

Zróżnicowany design

Nasze 50-letnie dziedzictwo zostało zbudowana na równości, różnorodności i stylowych butach unisex. Poświęciliśmy lata na udoskonalanie naszych wygodnych butów z gumową podeszwą, które może nosić absolutnie każdy i absolutnie wszędzie. Nasi klienci są zróżnicowani, dlatego zawsze staraliśmy się, aby fasony naszych butów były równie oryginalne.

Równość i możliwość wyrażania siebie są dla nas priorytetem. Dlatego też w 2017 roku rozpoczęliśmy kampanię This is Off The Wall, aby pokazać światu, jak różnorodni są nasi klienci i jak, poprzez działalność charytatywną, dajemy im głos.

W związku z tym, że kultura skaterów często postrzegana jest jako zdominowana przez mężczyzn było dla nas bardzo ważne, aby świat dowiedział się o Vanguards - grupie inspirujących kobiet z Brazylii, Japonii i Stanów Zjednoczonych, dla których skating stanowi życiową pasję. W Międzynarodowy Dzień Kobiet przeprowadziliśmy też szereg warsztatów dla kobiet, w tym zajęcia z jazdy na desce prowadzone przez skaterki, które wzięły udział w naszej kampanii.

Istotą różnorodności jest niczym nieograniczone wyrażanie siebie, dlatego podjęliśmy współpracę z platformą Girls Skate India, która umożliwia młodym kobietom swobodną jazdę na deskorolce, która w Indiach bywa postrzegana niezbyt pozytywnie.

Kampanie te koncentrują się na kreatywności oraz na tym, jak możemy pomóc młodym kobietom w uzyskaniu pewności siebie w jeździe na deskorolce. Dzięki naszej mocnej reputacji zbudowanej na tworzeniu obuwia unisex, możemy holistycznie wspierać społeczność skaterów. Każdy, niezależnie od płci, może nosić Vansy i zdobywać świat.

Jaka jest różnica między męskimi i damskimi Vansami?

Zatem jaka jest różnica między męskimi i damskimi Vansami, skoro obuwie te postrzegane jest jako unisex? Bardzo dobre pytanie! Istnieje bowiem kilka subtelnych różnic, między innymi oferowany zakres rozmiarów (mężczyźni zazwyczaj potrzebują nieco większych) oraz preferowane przez klientów kolory i wzory.

Rozmiar

Choć większość butów Vans oznakowana jest jako rozmiarówka unisex, to wybrane fasony wciąż klasyfikuje się według płci. Wynika to z faktu, że niektóre damskie modele nie mają takiego samego rozmiaru jak męskie. Na przykład, określone fasony męskie są w Polsce dostępne do rozmiaru 50. Natomiast, w przypadku kobiet rozmiarówka kończy się na numerze 41. Jeśli nie masz pewności, które buty będą pasować najlepiej, sprawdź nasz przewodnik po rozmiarach lub FAQ, gdzie zyskasz pewność, że nasze zasady są dla Ciebie w pełni klarowne.

Styl

Buty Vans są dostępne w przeróżnych fasonach, od neutralnego do nieco bardziej męskiego lub kobiecego. Może się zdarzyć, że niektóre z naszych męskich fasonów będzie trudno znaleźć w damskiej rozmiarówce, a męskich w damskiej. Jednak niezależnie od modelu, wszystkie buty mają uśrednioną szerokość i charakterystyczny fason sygnowany logo Vans. Mimo, że masz dostęp do całej gamy naszych legendarnych modeli Vans, to wybierając buty zgodnie z płcią wzrasta prawdopodobieństwo, że znajdziesz dla siebie idealny rozmiar!

Czy Vansy unisex są węższe niż inne buty?

Vansy mają uśrednioną szerokość, mimo to często postrzegane są jako węższe niż inne modele obuwia.

W związku z tym, że nasze buty są bardzo wytrzymałe, ważne jest, aby pasowały idealnie. Dlatego zanim kupisz Vansy, przymierz je. Chcesz uzyskać więcej informacji i zapoznać się z naszym asortymentem? Wpadnij do najbliższego sklepu Vans!

Wybierając swoją parę Vansów, zapomnij o jakichkolwiek zasadach. Jaki model powinni nosić mężczyźni, a jaki kobiety? Nic z tych rzeczy, zwyczajnie wybierz taki fason, który najbardziej do Ciebie pasuje! Nie bez powodu, od początku przyświecała nam misja, aby tworzyć buty, które każdemu pozwolą na wyrażenie własnego stylu. I tego trzymamy się do dzisiaj!

Zatem, czy obuwie Vans jest unisex? Jak najbardziej tak i nie ma, co do tego najmniejszej wątpliwości!