This is Off The Wall
Bohan Phoenix
Produkt swojego środowiska.
X

Bohan Phoenix urodził się w Hubei w Chinach, a dorastał w Massachusetts. Pierwszy raz zetknął się z hip-hopem dzięki popularnym kreskówkom i filmom, z których jego mama korzystała, ucząc go angielskiego. Właśnie podczas jednej z takich lekcji Bohan natknął się na film Eminema „8. Mila”. Zakochał się wtedy w muzyce i kulturze, która zdefiniowała całe jego dalsze życie.

„DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZAW HIP HOPIE JEST SAMOEKSPRESJA. MUSISZPOTRAFIĆ WYRAZIĆ SIEBIE”.

Bohan zaczął odkrywać nieznaną mu dotąd muzykę i w końcu podjął pierwsze próby tworzenia jej samodzielnie – najpierw za pomocą lokalnego chóru kościelnego, a potem przy użyciu swojego skromnego sprzętu do nagrywania. Pisząc słowa i muzykę, podwójna tożsamość Bohana zmusiła go do zastanowienia się nad tym, jak chce wyrażać siebie: w którym języku, w jaki sposób.

„KIEDY ZACZĄŁEM PISAĆ TEKSTY PO CHIŃSKUI DODAWAĆ CHIŃSKIE INSTRUMENTY,DOPIERO WTEDY UDAŁO MI SIĘ STWORZYĆ COŚ,CO BYŁO NAPRAWDĘ MOJE”.

Bohan znalazł swoje miejsce, kiedy do twórczości zaczął wplatać oba elementy swojej podwójnej tożsamości: jego muzyka jest mieszanką obu języków, kultur i tradycji muzycznych. Dzięki swojemu wyjątkowemu dzieciństwu i znajomości dwóch odmiennych kultur Bohan może dziś tworzyć naprawdę unikalną muzykę i popychać hip-hop w kierunku nowych horyzontów.

„CHCĘ ZA POMOCĄ MUZYKIPOKAZYWAĆ WSPANIAŁY ZWIĄZEK MIĘDZYDWOMA KRAJAMI... (CHINAMI I USA)”.