BACK TOWHERE ITALL BEGAN*

* POWRÓT DO KORZENI
Zaprojektowana w Kalifornii,
stworzona dla świata

Zainspirowana archiwalnymi materiałami i przeprojektowana z myślą o współczesnym komforcie, kolekcja ta zapożycza elementy oryginalnych modeli produkowanych niegdyś w dawnych fabrykach Vans w południowej Kalifornii. Nazwa kolekcji Anaheim Factory pochodzi od nazwy naszej pierwszej fabryki znajdującej się niegdyś przy 704 East Broadway w Anaheim.

KUP TERAZ
PRZEWIŃ, ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ

KULTOWE CECHY

KLUCZOWE DATY

1966

POCZĄTKI

Vans, znany wówczas jako Van Doren Rubber Company, otwiera swoją pierwszą fabrykę, sklep detaliczny, biuro i magazyn w Anaheim. Model Authentic, znany wówczas jako Style 44, jest jedną z pierwszych stworzonych sylwetek Vans i ustanawia fundament naszego projektowego stylu.

Highlights of

1976

TWORZENIE KULTOWYCH MODELI

Era (Style 95) zostaje zaprezentowana światu jako nasz pierwszy but deskorolkowy. Logo Off the Wall i czerwony zapiętek debiutują wraz z modelem Era. W kolejnych latach pojawiają się modele Old SkoolTM (Style 36), Sk8-Hi® (Style 38) oraz Slip-On (Style 98).

Highlights of

1980s

EWOLUCJA DESIGNU

W tym czasie wprowadzane są różne kolory i nadruki, w tym nasz kultowy nadruk checkerboard. W 1983 roku fabryka w Anaheim zostaje zamknięta, a nowa fabryka i siedziba firmy powstaje w pobliżu, w mieście Orange.

Highlights of

1990s

CZAS ZMIAN

Designerski język sylwetek Vans wciąż się rozwija i poszerza w kolejnym dziesięcioleciu. Kontynuujemy produkcję w USA aż do połowy lat 90. Po ponad trzydziestu latach rodzimej produkcji, nasza ostatnia fabryka w południowej Kalifornii zostaje zamknięta w 1998 roku.

Highlights of

2017

SKŁADAJĄC HOŁD NASZEMU DZIEDZICTWU

Narodziła się kolekcja Anaheim Factory. Sięgając do archiwów, odkrywamy oryginalne szczegóły i składamy im hołd w nowej kolekcji Vans, głęboko zakorzenionej w naszym dziedzictwie.
Silnie inspirowana historią naszego designu kolekcja Anaheim Factory jest tworzona w globalnej siedzibie Vans w południowej Kalifornii. W każdym sezonie patrzymy zarówno w przeszłość, jak i w przyszłość, aby uhonorować bogate dziedzictwo Vans.

NAJNOWSZE KOLEKCJE NAWIĄZUJĄCE DO PRZESZŁOŚCI

Odkryj najnowsze kolekcje, przenoszące przeszłość Vans do teraźniejszości i stworzone dla tych, którzy cenią sobie charakterystyczne detale.