http://s7d2.scene7.com/is/image/VansEU/header

Czy Vansy są wegańskie?

Prowadzenie wegańskiego stylu życia nigdy nie było łatwiejsze! Marki wsłuchują się w potrzeby konsumentów i tworzą rozwiązania dla osób, które chcą jeść, kupować i żyć bardziej etycznie. Vans jako marka lifestylowa, już od swojego debiutu w 1966, uczyniła priorytetem dodawanie odwagi swoim klientom w podejmowaniu lifestylowych decyzji.

Weganizm to styl życia, którego celem jest wykluczenie wszelkich form wykorzystywania zwierząt od żywności, poprzez kosmetyki, kończąc na odzieży. Oznacza to, że wegański styl życia wykracza daleko poza rezygnację z mięsa, jaj, nabiału czy miodu. Weganie również starają się unikać kupowania kosmetyków, które w swoim składzie mają produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak karmin, wosk pszczeli czy tłuszcze, a także odzieży wykonanej z wełny, jedwabiu lub futer. Jako marka lifestylowa, ogromną część naszej działalności stanowi wspieranie życiowych wyborów i pasji naszych klientów. Nasze buty są odzwierciedleniem ich stylu życia, a jak powszechnie wiadomo, nasi klienci są bardzo zróżnicowani.

Czerpiemy inspirację z lifestylowych wyborów naszych klientów, ale mamy nadzieję, że my też ich inspirujemy. Ochrona planety to jeden ze sposób, w jaki możemy zaangażować się w dobro następnych pokoleń. Dlatego kontynuujemy sprzedaż wegańskich Vansów z pełną świadomością tego, że mamy wpływ na środowisko naturalne, jak i na wybór materiałów do produkcji naszych butów. Oznacza to, że nasi klienci mogą cieszyć się nie tylko wegańskimi butami wykonanymi z materiałów najwyższej jakości, ale też idealnie dopasowanymi i z ponadczasowymi wzorami, które wyrażają ich styl. W związku z tym, że wspieramy osoby, które lubią żyć ‘Off the Wall’, często jesteśmy pytani, czy mamy wegańskie buty w swojej ofercie.

 

Are Vans Vegan?


Czy Vansy są wegańskie?

Większość fasonów z kolekcji Vans Classic Collection zostało wykonanych w przyjaznych weganom wzorach i kolorach. Wybierając buty wykonane z płótna, a nie ze skóry, nadal kupujesz słynne Vansy, ale pozbawione składników pochodzenia zwierzęcego. Inne nasze wegańskie propozycje to poszczególne modele z naszych bestsellerowych kolekcji - dostępne w najpopularniejszej kolorystyce.

 

Are Vans Vegan?


Lista naszych wegańskich butów obejmuje takie kolekcje jak Classic AuthenticClassic Slip-OnAuthentic Lo Pro i Classic Era. Aby w pełni były one przyjazne weganom należy wybrać modele wykonane z materiału, nie ze skóry czy z zamszu. Nasze spersonalizowane Slip-Ons także są wegańskie, podobnie jak spersonalizowane Authentic i Era. Co więcej, materiałowe Sk8-Hi zakupione w wersji 'True White' również są przyjazne weganom, tak jak nasze buty Old Skool.

Chętnie stworzymy dodatkowe wegańskie fasony! Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym modelem, o którym tutaj nie wspominaliśmy, skontaktuj z jednym z naszych specjalistów ds. obsługi klienta. Prosimy również pamiętać, że w związku z tym, że na bieżąco odświeżamy nasze wzory i opcje kolorystyczne, nie prowadzimy spisu naszych produktów z poprzednich sezonów. Zatem jeśli wpadł Ci w oko jeden z naszych modeli, lepiej kup go teraz, ponieważ nie możemy zagwarantować, że w przyszłości wciąż będzie on w sprzedaży. 

 

Z czego wykonane są Vansy?

Do produkcji naszych butów Vans dla skaterów używamy różnorodnych, pochodzących ze sprawdzonych źródeł, trwałych materiałów - od węgla po bawełnę, na gumie kończąc.

Współpracujemy z organizacjami ekologicznymi takimi jak Better Cotton Initiative i Sustainable Apparel Coalition, aby mieć pewność, że praktykujemy to, co głosimy, czyli zrównoważony rozwój i ochronę naszej planety.

Bawełna

Nasze wegańskie buty Vans są wykonane z płótna, które zostało stworzone z bawełny rekomendowanej przez organizację Better Cotton Initiative. W 2014 roku rozpoczęliśmy współpracę z BCI w celu zmniejszenia naszego wpływu na środowisko. Planujemy kontynuować to w przyszłości.

Bawełna jest w pełni naturalną tkaniną pochodzenia roślinnego i ulubienicą mody wegańskiej. Ten naturalny i trwały materiał, posiada też dodatkową zaletę - jest przewiewny i lekki, dzięki czemu doskonale nadaje się na buty dla skaterów.

Vansy to buty dedykowane miłośnikom deskorolki, dlatego nasze sznurowadła muszą być na tyle mocne, aby mogły sprostać aktywnemu stylowi życia naszych klientów. Sznurówki wykonujemy w 100% z bawełny - mocnego, naturalnego włókna, które pomaga zachować trwałość Twoich Vansów. Każda sznurówka zabezpieczona jest przezroczystą, plastikową i acetonową skuwką, która zapobiega jej strzępieniu.

 

Are Vans Vegan?


Guma i Węgiel

Chociaż niektóre rodzaje gumy mogą mieć w swoim składzie wosk pszczeli, to ta stosowana przez nas go nie zawiera! Nasze markowe gofrowe podeszwy - Waffle Sole - są mieszanką węgla i gumy, dzięki czemu zachowują, cenione przez profesjonalnych skaterów, „lepkie” właściwości. W dodatku, nasze podeszwy są wegańskie i wyjątkowo wytrzymałe. Jesteśmy jedną z pierwszych marek, która "wulkanizowała" podeszwy, łącząc termicznie gumę i węgiel. Ta metoda zmienia strukturę poszczególnych składników, czyniąc je bardziej elastycznymi i wytrzymałymi.

Skóra

Do wyprodukowania niektórych z naszych niewegańskich Vansów wykorzystujemy skórę i zamsz. Jednak, do wykonania tych modeli pozyskujemy skórę certyfikowaną przez Leather Working Group. Certyfikat ten pomaga nam monitorować redukcję naszego śladu węglowego poprzez stały pomiar zużytej wody, energii oraz zanieczyszczeń powietrza wytworzonych w pozyskiwaniu skóry do naszego obuwia.

 

Czy wegańska linia Vans jest mniej wytrzymała niż inne buty Vans?

 

Are Vans Vegan?


Wytrzymałość obuwia ma znaczenie! W końcu, nikt nie chce robić etycznych zakupów, tylko po to, by wyrzucić produkt do kosza po kilku miesiącach użytkowania! Metody produkcji naszego obuwia wegańskiego i skórzanego tylko nieznacznie różnią się od siebie. Wynika to z tego, że wiele naszych fasonów jest dostępnych zarówno w materiałowej, jak i skórzanej wersji, a więc techniki wykonania są takie same. 

Vansy są zaprojektowane tak, aby stawiać czoła nawet ekstremalnemu zużyciu. Naszą misją jest znalezienie trwałych materiałów, które pozwalają nam tworzyć solidne obuwie. Co prawda, skóra to mocny materiał, ale płótno w niczym nie jest od niej gorsze! Oba rodzaje butów wyposażone zostały w podeszwy z gumy i włókna węglowego, które łączone są w ten sam sposób. Możesz być pewien, że Twoje wegańskie Vansy są zaprojektowane tak, aby przetrwać wszystko!