Czy możesz zakładać Vansy na siłownię?

Możesz założyć parę Vansów na siłownię, ale nie wszystkie Vansy są stworzone do tego samego. Buty, które zapewniają świetne wsparcie łuku stopy podczas trudnych trików, nie będą działać tak dobrze, jeśli stoisz w miejscu i podnosisz ciężary. W takim przypadku lepsza jest para butów Vans na płaskiej podeszwie.

Odpowiednie buty sportowe są kluczem do dobrego treningu, a najlepsze obuwie powinno zapewniać optymalne wsparcie i amortyzację przy wielokrotnym używaniu. Niezależnie od tego, czy wykonujesz kilkanaście przysiadów w minutę, czy po prostu rozgrzewasz się do treningu siłowego, wybierz buty na siłownię, które pasują do Ciebie (i do następnego treningu).

Model in pink Vans climbing fence

Śmiało, daj z siebie wszystko z Vansami na siłowni i nie tylko.

Przy tak wielu różnych opcjach wybór tego, jakie buty są odpowiednie do każdego rodzaju treningu, może być wyzwaniem. Pomożemy Ci, aby znalezienie uniwersalnych butów był prosty jak bułka z masłem.

Jakie są najlepsze buty na siłownię?

Najlepsze obuwie na siłownię jest zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej wspierać mięśnie i stawy. Ta nisko położona konstrukcja zapewnia również niesamowitą stabilność do ćwiczeń z obciążeniem.

Pamiętaj, że wybór najlepszych butów zależy od preferowanego przez Ciebie stylu treningu. Chociaż możesz mieć ochotę używać tej samej pary tenisówek do chodzenia, biegania i podnoszenia ciężarów, należy wybrać konkretną parę butów do konkretnego rodzaju treningu.

Jeśli wybierasz bieganie lub cardio, najlepszą opcją są specjalistyczne buty do biegania. Jednak w przypadku podnoszenia ciężarów lub przysiadów, Vansy zapewnią wsparcie przez cały dzień, każdego dnia.

Buty do biegania, takie jak Nike Air Zooms lub Nike Metcons, mają zwykle wzmocnione pięty z odrobiną dodatkowej przestrzeni w obszarze palców, dzięki czemu masz dodatkowe miejsce podczas biegu. Buty na siłownię zamieniają podwyższoną piętę na płaską powierzchnię, bez zbędnej przestrzeni w obszarze palców. Buty Vans mają też szerokie noski, zapewniając Ci komfort.

Jakie buty są najlepsze do używania na siłowni? Od podnoszenia ciężarów po burpees, oto najlepsze buty na siłownię, które sprawią, że Ty (i Twój trening) będziecie totalnymi zwycięzcami w tym tygodniu:

  • Najlepsze buty treningowe: Vans Classic Canvas Authentic Shoes są doskonałymi butami treningowymi. Idealne połączenie stylu i nowoczesnej konstrukcji, nasze buty skate unisex zawierają prostą, niską cholewkę i sznurowanie. Płaska podeszwa o strukturze gofra gwarantuje przyczepność podczas treningu siłowego.

  • Najlepsze Buty Sportowe: Jak sugeruje sama nazwa, Vans Sport Shoes mają wytrzymałą zamszową cholewkę z gumową podeszwą o strukturze gofra, która zapewnia dodatkową przyczepność. Noś się stylowo dzięki bocznemu paskowi.

  • Najlepsze buty w każdym terenie: Nasze Buty UltraRange oferują pełne wsparcie, zwiększoną przewiewność oraz przyczepność w każdym terenie, która to została zaprojektowana na siłownię, jak i na szlak. Specjalnie skonstruowane, aby zapewnić Ci wygodę w najbardziej niekomfortowych sytuacjach, te sznurowane buty z niską cholewką zawierają ulepszoną podeszwę wewnętrzną UltraCush™, która zniweluje ciężar i tarcie.

  • Najlepsze trampki old school: Stworzone dla wygody, nasze Buty Era są tak wszechstronne, jak trwałe. Ten sznurowany model butów z niską cholewką jest idealny zarówno dla skaterów, jak i miłośników siłowni, którzy potrzebują wsparcia stopy podczas intensywnych treningów.

Czy Vansy są dobre do podnoszenia ciężarów?

Tak, Vansy są doskonałym wyborem przy podnoszeniu ciężarów ze względu na płaską, twardą podeszwę. Od martwego ciągu po przysiady, są znacznie lepsze niż buty do biegania. Jeśli jesteś początkujący, są one również bardziej przystępne cenowo niż tradycyjne buty zapaśnicze lub buty treningowe.

Najlepsze buty do podnoszenia ciężarów są stosunkowo płaskie, mają stabilną podstawę i niewielką amortyzację. Mając to na uwadze, buty Vans pasują do większości ciężarów i treningów siłowych. Podczas podnoszenia ciężarów stopy powinny być w stanie bardzo dobrze wyczuć podłoże, aby znaleźć równowagę.

Model standing on curb in black Vans shoes

Płaskie, cienkie podeszwy są idealne do treningów z obciążeniem i zachowania stabilności. 

Dzięki naszej charakterystycznej wulkanizowanej, gumowej podeszwie zewnętrznej możesz z łatwością wbić duże palce stóp w podłoże. Wulkanizowana konstrukcja zapewnia pewniejszy chwyt dzięki wyściełanemu kołnierzowi dla zwiększonego komfortu.

Najważniejszym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze butów do treningu siłowego, jest twardość podeszwy. Chociaż buty Vans nie są specjalnie zaprojektowane do podnoszenia ciężarów, mają mocne podeszwy, które mogą pomóc Ci złapać lepsze oparcie w podłożu.

Ponieważ są to tradycyjnie buty na deskę, buty Vans mają również płaskie podeszwy, które są idealne do przysiadów. Im bardziej płaska powierzchnia pod stopami, tym stabilniejsze podłoże, na którym się opierasz. Pamiętaj tylko, aby rozchodzić swoje Vansy przed podnoszeniem ciężkiego obciążenia, ponieważ nie chcesz, aby obolałe stopy Cię spowalniały.

Czy Vansy nadają się do przysiadów?

Oczywiście, bywalcy siłowni na całym świecie robią przysiady w butach Vans i są z nich zadowoleni. Dzięki wyjątkowemu dizajnowi z płaską, mocną podeszwą, trampki Vans optymalizują przenoszenie ciężaru ciała, dzięki czemu możesz z łatwością odepchnąć płaską powierzchnię podczas podnoszenia obciążenia.

Ponadto antypoślizgowe podeszwy są niezbędne, aby zapewnić solidną przyczepność na każdej powierzchni. Jako bonus, Vansy działają znacznie lepiej niż buty do biegania dzięki nisko osadzonej i oddychającej konstrukcji. W zależności od rodzaju ćwiczeń, które chcesz wykonywać, Vans jest gotowy i czeka na dostosowanie się do Ciebie. Dostępne zarówno w wersji niskiej, jak i wysokiej, z łatwością znajdziesz odpowiednią parę dla siebie i swojego budżetu.

Jeśli jesteś gotowy, kupuj modne style Vans już dzisiaj i filtruj według modelu butów, kolekcji, a nawet materiału w zależności od potrzeb. Przekrocz swoje granice i żyj w duchu Off The Wall już dziś, razem z nami.

Related Content