Kolekcja wiosenna uosabia estetykę typową dla tej projektantki, łącząc w sobie uroki dzieciństwa z zabawnymi detalami rodem z kreskówek. Kolekcja Vans x Sandy Liang to kwintesencja wyjątkowego spojrzenia Sandy, obejmująca pięć modeli obuwia Vans Classic oraz pełny asortyment odzieży i akcesoriów.

Kolekcja wiosenna uosabia estetykę typową dla tej projektantki, łącząc w sobie uroki dzieciństwa z zabawnymi detalami rodem z kreskówek.

POZNAJ SANDY LIANG

POZNAJ SANDY LIANG

Sandy Liang to projektantka z Nowego Jorku, która czerpie energię i inspirację do tworzenia kolekcji z wyjątkowych wspomnień z dzieciństwa i zwyczajności swej nowojorskiej dzielnicy: widoku kucharzy palących papierosy przed drzwiami restauracji czy staruszek przemierzających Canal Street w szerokich spodniach z nadrukiem. Liang pochodzi z nowojorskiej dzielnicy Queens. Przez chwilę studiowała architekturę na Rhode Island School of Design, a potem przeniosła się do Parsons, aby poświęcić się projektowaniu mody. Zaraz po studiach założyła firmę i zaczęła rozwijać to, co – jak twierdzi – widziała i czuła od samego początku.

Jako projektantka najbardziej związana jest z odzieżą wierzchnią, której budowa, materiały i tożsamość wpływają na kształt jej pracy od czasu jej pierwszej kolekcji sprzed dziesięciu sezonów. Stosując eleganckie detale i piękne tkaniny (skóra, strzyżona wełna owcza, norki i nie tylko), Liang przywołuje wspomnienia o komforcie zimowego płaszcza na szkolnym boisku oraz nawiązuje do swych pierwszych wrażeń na widok kształtów i barw odzieży lat 90-tych, które jako dziecko widziała na ulicach Nowego Jorku, a także zabawnych elementów rodem z kreskówek. Każda kolekcja stanowi rozwinięcie poprzedniej, przyciągając wzrok przemyślanym wzornictwem i spójnością, które nieczęsto spotyka się u młodych projektantów. Pracując nad kolejnymi modelami odzieży dostępnej w sklepach, głównie na bazie tkanin koszulowych i dzianiny, Sandy niezmiennie przywiązuje dużą wagę do materiału oraz efektu, jaki się uzyskuje zakładając kolejne warstwy ubioru. Liang wprowadza innowacje oparte na inspirujących ją odczuciach, dlatego można zdecydowanie nazwać ją projektantką bazującą na własnych przeżyciach.

Jej prace cechują się rzadko spotykanym przywiązaniem do lokalnych klimatów. Na co dzień wraz z niewielkim zespołem pracuje w wyremontowanej pracowni. Kiedyś był tu magazyn położonej dwie przecznice dalej restauracji jej ojca, w której zresztą nadal pracuje. Sandy nadaje swoim kreacjom imiona członków rodziny i przyjaciół, tworząc niestandardowe nadruki – takie jak motyw owocowy z ukrytymi zapalniczkami – które stanowią ukłon w stronę nowojorskiej codzienności. Projektowane przez nią wspomnienia pachną swym własnym luksusem, trwałością i poczuciem humoru, są miłe dla oka i przyjemne w dotyku. Łatwo się nimi zachwycić.