Vans Anaheim Sidewall Prints

March 16, 2021

VANS ANAHEIM FACTORY COLLECTION: SIDEWALL PRINTS

Kolekcja jest ukłonem w stronę wywodzących się z południowej Kalifornii korzeni marki Vans

Vans, kultowa marka obuwia i odzieży tworzonych z myślą o sportach ekstremalnych, w sezonowej kolekcji Anaheim Factory oddaje cześć swoim południowokalifornijskim korzeniom, wznawiając słynne nadruki na ściankach bocznych z lat 70. i 80.

Vans Anaheim Sidewall Prints
Vans Anaheim Sidewall Prints

Stworzona dla miłośników i miłośniczek detali kolekcja Anaheim Factory prezentuje rozwiązania zaczerpnięte z oryginalnych modeli Vans w nowoczesnych, jeszcze wygodniejszych wersjach. Archiwalne sylwetki i nadruki doskonale odwzorowują konstrukcje butów wychodzących z pierwszej fabryki Vans w kalifornijskim Anaheim. 

Kolekcja obejmuje takie oryginalne elementy jak grafiki na ściankach bocznych, których historia rozpoczęła się w 1977 roku i kwitła w latach 80., owocując wciąż bardziej kolorowymi i kreatywnymi projektami. Nie zabraknie w niej również oryginalnych numerów modeli i wersji kolorystycznych, taśmy „foxing tape” z wysokim połyskiem, bawełnianych sznurowadeł oraz drelichowej wyściółki. Kultowego wyglądu dopełniać będą niezwykle wygodne wkładki OrthoLite®.

Gwiązdą kolekcji jest Authentic 44 DX – pierwszy model marki Vans stworzony w marcu 1966 roku przez braci Paula i Jima Van Dorenów oraz ich partnerów: Gordona Lee i Serge'a Delię. Jego sprzedaż odbywała się bezpośrednio w fabryce gumy Van Doren w Anaheim w Kalifornii.

Na ściankach bocznych w męskich modelach Authentic umieszczono nadruki w stylu retro zaczerpnięte z poprzednich wersji, które doskonale nawiązują do sportów ekstremalnych. Trójkolorowe grafiki obecne na butach w biało-żółtej wersji kolorystycznej obrazują sceny z motywami jazdy na nartach oraz surfingu.

Vans Anaheim Sidewall Prints
Vans Anaheim Sidewall Prints
Vans Anaheim Sidewall Prints
Vans Anaheim Sidewall Prints

Linia damska jest dostępna w kolorach szmaragdowym oraz niebieskim i charakteryzuje się kultowymi motywami serduszek i tęczy. Kolekcja Anaheim Factory to gratka dla fanów marki Vans – celebruje bogatą historię firmy, jednocześnie gwarantując artykuły najwyższej jakości dla koneserów klasycznych modeli.

Kolekcja Anaheim Factory jest dostępna online oraz w wybranych sklepach Vans.