Pojawiają się Vans #98 i dzięki pomocy rajderów BMX i skateboarderów, Vans Classic Slip-Ons stają się mega modne w południowej Kalifornii. To wtedy powstaje oryginalny krój Slip-On , który całe pokolenia uznają za legendarny.
Natychmiast rozpoznawalny wzór szachownicy stał się legendą praktycznie od razu.
WIĘCEJ O PRODUKCIE
Duke Kahanamoku pomógł rozpropagować surfing na całym świecie. Hawajska legenda surfingu, aktor i pięciokrotny medalista olimpijski zdjął i podał założycielowi Vans, Paulowi Van Doren, swoją koszulkę, by ten stworzył buty na zamówienie.

Authentic Pro ’66 celebrują to legendarne wydarzenie, spotkanie Duka z Paulem Van Doren, i hawajski wzór koszulki tego pierwszego.
WIĘCEJ O PRODUKCIE
Jeden z oryginalnych członków teamu skateboardowego Z-Boys w latach 70., Peggy Oki, zrewolucjonizował ten sport razem z takimi pionierami skateboardingu jak Stacy Peralta i Tony Alva.
The Authentic Pro ’74 commemorates the Zephyr team’s explosion into the skateboard scene at the 1974 Del Mar Classic.
WIĘCEJ O PRODUKCIE
Jeden z oryginalnych Z-Boys, filmowiec i założyciel Powell Peralta Skateboards, Stacy Peralta, wykorzystał swoją ekspercką wiedzę o skateboardingu przy projekcie klasycznego modelu Era w 1976 roku.
Era Pro ’76 łączy funkcjonalność butów następnej generacji z klasycznym stylem pierwszego w historii buta „Off the Wall”.
WIĘCEJ O PRODUKCIE
Jeden z najbardziej innowatorskich skateboarderów wszech czasów, Tony Alva, swoim zuchwałym stylem i odważnymi pomysłami agresywnie wpłynął na współczesną kulturę skateboardową.
Model Mid Skool ’79 podąża śladem wyznaczonym przez T.A. —zaprojektowany z myślą o skateboarderach, dla których liczy się progres.
WIĘCEJ O PRODUKCIE
Świat poznaje najbardziej legendarny model butów Vans w filmie „Beztroskie lata w Ridgemont High”. Młodzieżowa kultura kalifornijska, podobnie jak styl Classic Slip-On, stała się powszechnie znanym fenomenem dzięki surferowi i jego pomysłom.
Klasyczne Slip-On w szachownicę Jeffa Spicoli zostają Pro z modelem Slip-On Pro ’82.